top of page

 אסטרטגיות בין תרבותיות בע"מ

יצירת שיתוף פעולה עמוק, פורה ומתמשך בסביבה הבינ"ל.

קידום יעדים ארגוניים, אישיים ולאומיים, באמצעות גישור על פערים בין תרבותיים.

שיפור דרמטי בביצועים בנקודות הממשק עם שותפים מחו"ל, המניבים הישגים ותפוקות מדידים עבור הלקוח.

מי אנחנו?

מייסד החברה, אלוף משנה (מיל.) ראובן בן שלום, שירת במגוון תפקידי שיתוף פעולה בינלאומי במטה הכללי של צה"ל, וכטייס מסוקים בחיל האוויר. עם פרישתו, לאחר 25 שנות שירות, החליט להמשיך דרך חיים, שליחות ותשוקה לנושא, והקים מוקד מומחיות ייחודי ומוביל בתחומו.

אליו הצטרף אחיו, משה בן שלום, לשעבר לוחם בימ"מ ופקח ברשות שמורות הטבע, ומומחה רב-תחומי - מיישומים טכנולוגיים ועד דוקטרינאריים. משה מגשר על פערי תרבות ביישום פתרונות ארגוניים, טכנולוגיים ומבצעיים עבור לקוחות מיוחדים, תרתי משמע, בארץ ובחו"ל.

 

החברה פועלת במתכונת של שיתוף פעולה עם מומחים מובילים בתחומם, המספקים פתרונות מקיפים לצרכי שיתוף פעולה חוצה יבשות ותרבויות. כוחנו במומחיות רב תחומית וגיוון ברקע מקצועי ואישי.

מה אנחנו עושים?

אנו מספקים מגוון שירותי ייעוץ, הדרכה, אימון ובקרה, שתכליתם סיוע לארגונים וליחידים לשפר באופן מהותי ממשקי עבודה ושיתופי פעולה בסביבה בין-ארגונית, בינלאומית ובין-תרבותית.

החל מייעוץ ארגוני לשיפור מנגנוני שיתוף פעולה וכלה בהדרכה אישית בתחומי שפה ונוהג מותאם תרבות, מונחלים כלים ושיטות ליישום עצמי מיידי. היעד הוא שינוי מהותי ודרמטי, הבא לידי ביטוי בתפוקות הארגון.

כל לקוח, אתגר ומשימה הניצבים בפנינו מנותחים למציאת פתרונות תפורים לפי מידה. אנו מומחים בחיבור בין אנשים וארגונים מרקעים שונים, הנדרשים לשלב כוחות למימוש מטרות משותפות, כמו גם טיוב יכולות פעולה מול לקוחות ומתחרים (כגון ניהול מו"מ, גיוס ושימור לקוחות וכד').

עקרונות מובילים

מיקוד בלקוח

משימתנו היא קידום מטרות הלקוח ע"י הקניית כלים ישימים והעצמת יכולותיו העצמיות. שביעות רצון הלקוח היא המדד המוביל להצלחה.

"מכפיל כוח"

אנו מכוונים לקפיצת מדרגה משמעותית ביכולות הלקוח, באופן שיבוא לידי ביטוי מיידי בתפוקות ובתוצאות.

מקצוענות ומצוינות

איכות חסרת פשרות, מתודולוגיות סדורות, תכנון קפדני ואינטגרטיבי, ירידה לפרטים, התאמה אישית וקיום תהליכי בקרה לכל אורך הפרויקט.

 

מומחיות בין-תרבותית

ניסיון שטח רב שנים בסביבה הבינלאומית, בשילוב תשתית תפיסתית ומחקרית מבוססת. דגש לכלים ושיטות פרי התנסות, ולא ציטוט תאוריות. 

ערכים

הקפדה חסרת פשרות על חוקי מדינת ישראל והמדינות בהן אנו פועלים, שמירה על טוהר מידות וערכי מוסר אוניברסליים גבוהים ביותר. אנו נשמרים ונזהרים בהקפדה יתרה על חיסיון מידע והפרדה בין תפקידינו במערכות הביטחון של מדינותינו לבין הנושאים המטופלים על ידנו כעת.

שירותים

ייעוץ ארגוני

 • ליווי וייעוץ לחברות וארגונים לצורך שיפור ממשקים בינ"ל.

 • חניכה אישית בתחומי שת"פ בינ"ל, בדגש לתקשורת בין אישית.

 • הכנות ממוקדות לקראת ביקורים, נסיעות, מפגשים וכנסים בינ"ל.

 • בקרת תכנים וחומרים מבחינת ליטוש שפתי, אפקטיביות מסרים, והנגשה/כשירות בין-תרבותית.

סדנאות

 • הקניית כלים מעשיים לשיפור יכולות אישיות וארגוניות.

 • מתכונת חווייתית של תרגול, סימולציות, וניתוח מקרי בוחן.

 • סדנת הדגל שלנו היא "תקשורת בין-תרבותית" ולצדה מספר סדנאות נוספות כשהמכנה המשותף הוא מינוף היבטים של תרבות ותרבות ארגונית לצורך שיפור מנגנוני שיתוף פעולה פנימיים וחיצוניים, השגת יעדים אישיים וארגוניים ומזעור כשלים.

הרצאות

 • "טעימה" מעולמות התוכן בהן אנו עוסקים, בפורמט תמציתי,
  קולח ומהנה. מותאם לקהלי יעד שונים, בכנסים, ימי עיון והעשרה.

דיפלומטיה ציבורית

 • הרצאות וסיורי תוכן באנגלית לקבוצות מחו"ל, ייצוג גופים לאומיים בארץ ובחו"ל, ראיונות ושיחות רקע לתקשורת בינ"ל.

 • מגוון תחומים - מהסביבה האסטרטגית, דרך אתגרי פנים וכלה בקודים התרבותיים של היזמות הישראלית, ואימוץ לקחי כוחות מיוחדים ומלחמה בטרור להתייעלות ארגונית.​

תרגום סימולטני

תרגום סימולטני מהווה נדבך קריטי בתקשורת בין-תרבותית. למרבה הצער השוק הישראלי מוצף ב"חאפרים" ושרלנטנים, המציעים מחירים נמוכים אך גם רמת תרגום נמוכה. לעתים תכופות, המארגנים "מסמנים וי" על הזמנת תרגום, אך לא מודעים לכך שאורחיהם נעלבים בשל תרגום גרוע. תרגום לקוי עלול לגרום לנזקים של ממש בתחומים רגישים כמו מו"מ עסקי, רפואה, ומשפט. הפתרון שאנו מציעים הוא להעזר בשירותי חברת "הקול ועכשיו".

bottom of page